«ДЖАЗ І КЛАСИКА» - Міжнародний День Джазу 2018

30 квітня 2018 року світова джазова спільнота готується в 6-й раз відзначити «GlobalJazz Day ЮНЕСКО». Ця ініціатива підтримана більш ніж 150 країнами світу. Данина Джа-зу, з першого його Дня святкування, віддається і в Україні, але з особливим розмахом —в Одесі, під слоганом «Джаз єднає нас!». Завдяки цьому наше місто занесене на джазовумапу ЮНЕСКО, а ентузіазм Оргкомітету на чолі з Михайлом Фрейдліним, Миколою Голо-щаповым і Віктором Івченком відзначається подяками Генерального директора ЮНЕСКОІрини Бокової і Посла Доброї Волі ЮНЕСКО, одного з найвпливовіших джазових музикан-тів світу, Хербі Хенкока.

У нинішньому році в Одесі буде представлений дивовижний синтез класики і джазу в про-грамі «Джаз і Класика». Видатні майстри академічної та джазової музики — симфонічнийоркестр і біг-бенд, хор, солісти, струнний квартет і джазове тріо — виступлять в жанрахконцерту, меси, камерної музики. Але цього разу музиканти у фраках і при метеликахбудуть свінгувати і імпровізувати.

Вперше буде виконаний концерт композитора Миколи Капустіна для фортепіано з ор-кестром у супроводі об’єднаного філармонічного і джазового оркестрів під керуваннямІгоря Шаврука і Миколи Голощапова. За роялем буде Анастасія Краснобаєва. Струннийквартет «Гармонія світу» — ансамбль чудових майстрів від бароко до сучасної музики —виконає джазові фантазії на теми Річарда Роджерса, Джерома Керна, Ерролла Гарнера,Джиммі Макхью, Антоніо Жобіма. Чудовий камерний хор Юрія Кучурівського, за участісолістки Театру опери та балету Аліни Ворох, спільно з тріо маестро Олексія Пєтухованадасть фрагменти джазової меси «Mass in Blue» сучасного англійського автора УіллаТодда. Олексій Пєтухов і вокалістка Катерина Кравченко вперше виступлять із симфоніч-ним оркестром Ігоря Шаврука.

Особливий акцент у джазовому марафоні буде зроблений на виступі Рейчел Теріен (США)з тріо Олексія Пєтухова. Леді, яка грає на трубі, розширить наші уявлення про роль жі-нок-імпровізаторів у сучасному джазі.

«Джаз і Класика» — масштабний проект за участю 60 музикантів — постанеперед глядачами 30 квітня 2018 року на сцені Одеської філармонії. Початок о 19 годині.

Як завжди, наш марафон буде супроводжувати улюблена джазової публікою Одеси «ЛедіДжаз» — Олена Шевченко.

Організатори концерту щиро дякують Аграрній партії України та її лідеру Віталію Скоцику за підтримку високого музичного мистецтва — класики і джазу.

Отзывы:

Пока отзывов нет. Ваш отзыв может стать первым

Чтобы оставить отзыв зарегистрируйтесь или авторизируйтесь.